Rólam
1998 ban végeztem a HIETE EFK (jelenleg SOTE ETK) gyógytornász szakán.
Az elmúlt több, mint 20 évben dolgoztam Országos Intézményben, Kórházban. Szinte kezdetektől dolgozom párhuzamosan házi betegápolás keretében végzett gyógytorna ellátásban, ahol nagyon sokféle beteggel, nagyon sokféle problémával találkoztam. Évek óta bekapcsolódtam a privát betegellátásba, ahol a jobb munkakörülmények miatt, alaposabb vizsgálatra, okkutatásra, minőségi kezelésre van lehetőség, ami egy aktív korú páciensnél nagyon fontos, hogy minél hamarabb visszatérhessen a hétköznapi életbe, illetve a munkájához.
Az évek alatt elértem a szakma határát, éreztem hogy tudásomat tovább kell fejleszteni, ismeretanyagomat kiegészítsem hogy még hatékonyabban tudjak dolgozni. Ekkor ismét, több mint 2 évre “iskolapadba” ültem és elsajátítottam MANUÁLTERPIA tudományát, amely egy hatalmas elméleti és gyakorlati tudást adott a kezembe.
Megtanultam többek között az emberi test statikáját még részletesebben elemezni, megtanulhattam egy még precízebb vizsgálati eljárást, így hatékonyabban és gyorsabban megtalálni a mozgásszervi panasz okát, és megtanulhattam az eltéréseket egyénspecifikusan kezelni. Ezt a tudást ötvözve, a több mint két évtizedes gyakorlattal, még eredményesebben tudok dolgozni.
Kezeleseim során:
Munkám során szeretem a pácienseket megtanítani ÖNGYÓGYÍTÁSRA. Vagyis folyamatosan tanítom őket, hogy meg tudják előzni a panaszokat, vagy ha jelentkeznek apróbb tünetek, ismerjék fel időben, tudják hogy hogyan kell ellene tenni és pár nap alatt visszatérhessen hétköznapi életéhez, családjához.
Ehhez szükség van ÉLETMÓDBELI TANÁCSOKRA, adott esetben, hogyan tartsák magukat az ülő munkájuk ideje alatt, hogyan üljenek az autóban, milyen egyéb eszközöket kell igénybe venni ahhoz, hogy a helyes testtartást a nap legnagyobb részében fenn tudja tartani, hogyan végezzen fizikai munkát ahhoz, hogy minél tovább panasz mentes lehessen.
Betanítom a tornát, amit bármikor elő tudnak venni, bár az a legjobb hogyha a fokozatosság és folyamatosság elve érvényesül, vagyis a tornát nem abbahagyják, hanem szinten tartják. Gerincprobléma esetén heti 2-3 alkalommal szükség van a medence és gerincstabilizáló izmokat erősítésére, megnyújtására, átmozgatásásra, hogy kompenzálják az inaktivitást, fenntartsák az izmok stabilizáló erejét és ezáltal minél tovább panaszmentesek maradhassanak.
A kezelés szükség estén ki van egészítve LÁGYRÉSZTERÁPIVAL, amely során a feszes, kötött izmok lazítása, az összetapadt kötőszöveti elemek újra fellazítása, a fájdalmas izomcsomók oldásában történik. Kiegészítésként KINEZIOLÓGIAI TAPE felhelyezéseére is lehetőség van. A beteg minden alkalommal HÁZI FELADATot kap hogy otthonában a saját gyógyulását mégjobban fel tudja gyorsítani és ezt betanítom a személyes találkozás alkalmával.
